ТЕСТ-ДРАЙВ TOYOTA HIGHLANDER: ДОРОЖНІЙ КРЕЙСЕР

Новини
Дата публікації: 10 вересня 2020 р.
27_md

Новий Toyota Highlander 2020 став одним з найбільших SUV бренду. У нього повністю новий дизайн, сучасний салон та більше позашляхових можливостей.

У порівняні з минулим поколінням Highlander став на 6 см довшим та не дотягує до Land Cruiser 200 всього 2 см, а Prado навіть перегнав. Уявляєте, як він підріс? Хоча за висотою та шириною у нового покоління габарити залишились майже незмінними.

Зручно, як вдома

Якщо говорити про нову зовнішність, то вона вдалася. Більше того, серед усіх кросоверів Toyota саме Highlander зовні подобається мені найбільше. Навіть якби він був одного розміру з RAV4, на який став трохи схожим, виглядає Highlander гармонійніше, адже в дизайні менше граней. Фари теж плавніші, а світлотехніка майже повністю світлодіодна.

Toyota Highlander – авто для великих компаній. З цим салоном в Highlander можна економити на готелях, адже на розкладених кріслах можна влаштувати два просторих спальних місця. Хоча покупці таких Toyota не звикли економити на комфорті. Він легко бере на борт сімох пасажирів, при цьому всі вони будуть відчувати себе дуже зручно. Усі крісла можуть змінювати кут нахилу, мають зручний профіль, у кожному ряду є дефлектори обдуву.

Навіть на третьому ряду простору достатньо не лише для дітей, а й для дорослих пасажирів. В салоні вистачає повітря над головою, наче в мінівені. Можливо, таке відчуття завдяки величезному панорамному даху, який розміщений над першим і другим рядом. При цьому на другому ряду в топовій комплектації Premium є підігрів крісел, а кут нахилу спинок змінюється навіть на третьому. Знову-таки, аби збільшити простір для пасажирів на гальорці, можна відсунути другий ряд вперед.

В задніх дверях навіть є сонцезахисні шторки, щоправда тільки в нашому топовому виконанні Premium, в простішому Elegance їх немає.

Щодо безпеки, то в максимальній комплектації є система Toyota Safety Sense 2.0, яка вміє автоматично гальмувати, уникаючи зіткнень, слідкує за дорожніми знаками, має інтелектуальний круїз-контроль, вміє перемикати дальнє світло і систему моніторингу втоми водія. Також дуже корисна бездротова зарядка для мобільного, проекційний екран. Наш топовий Highlander оснащено преміальною аудіосистемою JBL з 11 динаміками, які видають 1200 ват потужності. Вона дуже круто звучить, такі відчуття, мов потрапив на концерт улюбленого виконавця.

В багажник з розкладеним третім рядом влазить усього 332 літри. Але якщо скласти спинки третього і другого ряду, то в салон увійде 1909 літрів.

Тягне навіть з низів

Під капотом - культовий мотор для Toyota об'ємом 3,5 літри на 249 сил. Щоправда, одна справа, коли він під капотом Camry, яка на 5 центнерів легша, а інша – в Highlander з 2100 кіло спорядженої маси. Втім, автомобіль жвавий як для таких габаритів і ваги – він набирає 8,5 секунд до сотні. Свій максимум тяги в 356 Нм двигун розвиває майже на 5 тисячах обертів, та на диво непогано тягне і з низів. Мотор працює в парі з автоматом на 8 передач, така Toyota буває тільки повноприводною.

Двигун рвучко набирає оберти, особливо в режимі "спорт", щоправда максимальну швидкість обмежено на позначці 180 км/год. Натомість звучить він благородно, як справжній V6 і дуже тихо. Дизелю таке й не снилося. Щоправда, великий об'єм не може бути надто економічним. Найменша цифра, якої досяг я в режимі "Еко", становить 10,5 літрів на сотню. Але навіть в технічних характеристиках обіцяють 13,3 літри у місті. Хоча, виходячи з офіційних даних, на трасі можна вкластися у 7,2 л. Однак навряд чи у вас вийде такий показник – доведеться їхати зі швидкістю щонайбільше 90 км/год.

А от керуватись Highlander став краще. Бо створено його на новій платформі, до того ж Highlander отримав нові налаштування підвіски, тому став слухнянішим за попередника. Хоча, звичайно, солідності в реакціях все одно більше, ніж азарту.

На асфальті це справжній крейсер для вояжів. Велика маса забезпечує Toyota солідну ходу. Вона пливе над асфальтом. Щоправда, на ямках ти відчуваєш, що машину взуто у величезні 20-дюймові колеса, і якби не вони, комфорту було би ще більше. А так інколи вони жорсткувато відпрацьовують дефекти дороги. Втім, дешевша комплектація має менші, 19-дюймові колеса. А от шумоізоляція на висоті – зовнішніх шумів практично не чути.

Оберіть собі бездоріжжя

Я не очікував побачити в Highlander додаткові режими для бездоріжжя. Асистент спуску з гори беремо до уваги, він є в найпростіших кросоверах. Я про електроніку, яка називається Multi Terrain Select і яка пропонує три режими руху бездоріжжям. Вони змінюють розподілення тяги між колесами, блокуючи міжвісьову муфту в режимах Rock & Dirt та Mud & Sand. Але навіть в комбінації з кліренсом в 204 мм це не робить Highlander борцем з бездоріжжям. Заважає велика маса. Це аби впевненіше почуватися на слизькій дорозі чи дістатися заміського будинку взимку.

Окрім того, повноприводна техніка у Highlander створена для більшого комфорту та безпеки на мокрих трасах. Система векторизації тяги з двома електромагнітними муфтами дозволяє регулювати момент на кожному задньому колесі окремо. Це мусило би допомагати закручувати авто у віраж, але на такому великому авто це важко відчути.

Таким чином, новий Highlander, окрім того, що залишився великим та комфортним 7-місним кросовером, отримав ще кілька козирів. Це сучасна зовнішність, більш м'яка підвіска, краща керованість, "просунутий" повний привід, який тепер дозволяє виїжджати за межі асфальту та добра шумоізоляція.

Детальніше за зручним для вас каналом зв`язку:

!
До порівняння можна додати лише 3 автомобіля